fa-IRen-US
X
1396/12/16 10:00:43 ق.ظ
  تاکسی فرودگاه
By Sanamehr
   

تاکسی چیست؟ نوعی اتومبیل که با رنگ هایی خاص و تابلوهایی که در بالای آن نصب شده است، مشخص می شود. این اتومبیل ها دارای مجوز برای حمل و نقل افراد می باشند که اکثرا برای مسیرهای کم و داخل شهر به کار برده می شود.

تاکسی چیست؟ نوعی اتومبیل که با رنگ هایی خاص و تابلوهایی که در بالای آن نصب شده است، مشخص می شود. این اتومبیل ها دارای مجوز برای حمل و نقل افراد می باشند که اکثرا برای مسیرهای کم و داخل شهر به کار برده می شود.

انواع تاکسی

 • تاکسی های عمومی: در ایران دارای علامت و چراغ یا تابلو در بالای ماشین می باشند. رنگ این گونه تاکسی ها در شهرهای ایران متفاوت می باشد ولی در اکثر شهرهای ایران رنگ زرد (از جمله شهرهای مشهد، تهران، قزوین، بیجار و...) یا نارنجی (از جمله شهرهای تهران، اراک و...) می باشد. در شهرهایی مثل اصفهان و بروجرد رنگ تاکسی های عمومی آبی می باشد. در شهر تهران به رنگ سبز نیز دیده می شود.

تاکسی های عمومی معمولا در یک خط ویژه کار می کنند یا حتی امکان دارد به اجبار فقط در ایام ویژه ای از هفته کار کنند. این تاکسی ها را می توان مسافر به صورت تاکسی دربستی بگیرد ولی اکثرا به صورت اشتراکی بین مسافران یک مسیر ویژه کرایه تقسیم می شود. گنجایش آن ها ۴ نفر است که ارزانترین نوع تاکسی ها در کل کشور محسوب می شوند. در تهران تاکسی های مرتبط با شرکت تاکسیرانی تهران و اطراف که دولتی می باشند به رنگ زرد و تاکسی های مرتبط با شرکت های خصوصی به رنگ سبز می باشد ولی قرار است به زودی تمام تاکسی ها در تهران به رنگ زرد در بیایند.

 • تاکسی ویژه: این نوع تاکسی ها برای حمل و نقل مسافران برای مقصد ویژه ای استفاده می شوند. اکثر این تاکسی ها برای مسیر فرودگاه ها مثل فرودگاه مهرآباد، فرودگاه امام خمینی و ترمینال ها به کار برده می شوند. این نوع تاکسی ها بیشتر به رنگ زرد خورشیدی یا سبز فسفری و نوار شطرنجی مشکی یا آبی در وسط اتومبیل می باشد.

 

مشخصات ظاهری تاکسی های ویژه

 1. یک نوار سی سانتی از جلو تا عقب در وسط اتومبیل کشیده شده که رنگ این نوار آبی می باشد.
 2. آرم موسسه یا شرکت روی دو درب جلوی ماشین با رنگ چاپ شده است.
 3. بالای خودرو تابلو مخصوص که محل فعالیت تاکسی را نشان می دهد (فرودگاه، ترمینال و راه آهن) قرار داده می شود.
 4. نرخ کرایه این تاکسی ها بر حسب تاکسی متر محاسبه و گرفته می شود. در ضمن هزینه ورود، شیوه محاسبه کرایه در تمام شبانه روز، مسیر درون شهری و برون شهری روی کاغذی چاپ و به شیشه جلوی ماشین چسبانده شده که در دید مسافرین قرار داده می­شود.
 5. مسیر و شماره خطوط روی دو در جلو و صندوق عقب ماشین چاپ شده است.

مشخصات ظاهری تاکسی های فرودگاهی

تاکسی فرودگاهی مشخصاتش با تاکسی ویژه یکسان است. ولی به جای آرم آن شرکت یا موسسه روی درهای خودرو علامت فرودگاه به کار برده شده است. لازم به ذکر است که این نوع تاکسی ها برای بردن وسایل و بار که با مسافرین است مجوز وصل کردن باربند به روی سقف ماشین خود را دارند

تعریف ترانسفر فرودگاهی

انتقال مسافران از خانه یا هتل به فرودگاه یا از فرودگاه به مقصد توسط ترانسفر فرودگاهی صورت می گیرد.

خدمات ترانسفر فرودگاهی

شرکت هایی با مجوز تاسیس شده که سامانه ترانسفر فرودگاهی را به صورت تشریفاتی بر عهده دارند. به صورتی که با کرایه دادن تاکسی های لوکس، نیمه لوکس، راننده با تجربه و کار بلد مسافر را به مبدا یا مقصد (تهران و شهرهای اطراف آن از جمله کرج و البرز) می رسانند. اکثر این موسسه ها در زمان انتقال مسافرین، مسافران را تحت پوشش بیمه قرار می دهند.

شرکتهای ارائه دهنده خدمات ترانسفری

       1. شرکت سروسفر فرودگاه امام

       2. شرکت رویال سفر

       3. موسسه اتو استایل

       4. موسسه قصران گشت

       5. تکرو تاکسی

Luxury Rent Car   .6       

       7. پرشین سیر پارسیان

       8. شرکت آیندگان برتر راه ایرانیان که به نام تاکسی لوکس  (Taxi Lux)معروف است.

       9. و ...

چه موقع می توان از خدمات ترانسفور فرودگاهی استفاده کرد؟

برای حمل و نقل مسافران، مهمانان ویژه، کارمندان و مدیران شرکت ها از هتل به فرودگاه یا از فرودگاه به هتل، جزو خدمات این موسسه ها می باشد. خدمات شامل یک خودروی لوکس که اغلب دارای اینترنت بی سیم پر سرعت و مجهز به سامانه کنترل تردد رانندگان می باشد و باعث می شود راه حرکت اتومبیل قابل پیگیری باشد. همچنین به رانندگان خودروها اطلاعاتی در رابطه با انتخاب برترین راه و با ترافیک کمتر می دهد تا مسافر یا مسافران در کمترین زمان ممکن به مقصد مورد نظر برسند. رانندگان مجرب و در صورت نیاز مسلط به زبان انگلیسی، روسی و ... می باشند. فعالیت این شرکت های مسافربری اغلب شبانه روزی حتی در ایام تعطیل می باشد.

ترانسفر فرودگاه امام خمینی

مسافران می توانند از هرکجای تهران، شهر، استان های اطراف از جمله البرز و کرج از طریق موسسه های ترانسفر فرودگاهی به فرودگاه امام خمینی بروند یا برعکس.

 

تاکسی فرودگاه امام خمینی

محل تاکسیرانی فرودگاه امام خمینی جایی به اسم دپو تاکسی کنار فرودگاه امام با فضایی به ابعاد ده هزار متر مربع است که قسمت های مختلفی را شامل می شود.

خدمات فرودگاه امام خمینی با توجه با حمل و نقل

به خاطر استرس و نگرانی مسافران به دلیل مسافت فرودگاه و اینکه سر ساعت پرواز در فرودگاه باشند، مدیریت و کارکنان تاکسی فرودگاه امام را به فکر راه اندازی سایت و رزرو اینترنتی تاکسی فرودگاه امام انداخت تا از استرس و نگرانی مردم بکاهد.

همه رانندگان فرودگاه امام با اخذ مجوزهای قانونی و گرفتن مدارک مورد نیاز از مراجع قانونی مسیری بی خطر و امن را برای مسافر رقم می زنند.

 

هدف تاکسیرانی فرودگاه امام

هدف رانندگان فرودگاه سر وقت رسیدن مسافران محترم می باشد. تاکسی فرودگاه با استفاده از تکنولوژی، به مسافر این تضمین را می دهد که بدون دردسر یا دیرکرد و با آرامش خاطر مسافر را به مقصد برساند.

 

تفاوت تاکسی های فرودگاه با دیگر تاکسی ها

به خاطر طولانی بودن مسیر فرودگاه به درون شهر که یک مسافت طولانی (تا مرکز شهر حدود ۶۰ کیلومتر و تا شمال تهران حدود ۷۵ کیلومتر) می باشد پس لازم است راننده به تمام راهها آشنایی کاملی داشته باشد، ساعت های ترافیک را بداند، از تعداد پروازهای آن روز و آن ساعت خبر داشته باشد، همچنین تجربه بالایی داشته باشد. پس با دقت به این موارد بهتر است که از تاکسی فرودگاه استفاده شود.

 

نحوه درخواست تاکسی

مسافران گرامی می توانند از طریق اینترنت درخواست تاکسی فرودگاه بدهند و به صورت اینترنتی هزینه را واریز کنند. در آغاز بعد از پر کردن فرم مربوط به مشخصات مسافر از جمله اسم و فامیل، شماره موبایل، تاریخ و ساعت حرکت، مبدا و مقصد سفر همینطور تعداد افراد، درخواست تاکسی فرودگاه را ثبت کرده و با استفاده از رمز دوم تمامی کارتهایی که عضو شبکه شتاب می باشند هزینه تاکسی را به شکل اینترنتی پرداخت کنند سپس منتظر بمانند تا راننده شان با آنها تماس بگیرد. به همین راحتی و سهولت می توان از پشتیبانی شبانه روزی ۲۴ ساعته حتی در روزهای تعطیل هم استفاده کنند و با خیال راحت منتظر آمدن راننده در آدرسی که داده شده باشند.

 

نرخ کرایه تاکسی های فرودگاه امام خمینی بر اساس مصوبه

فرودگاه امام خمینی، مجهز به انواع خودروهای سمند، تویوتا کمری، فولکس کدی و ون می باشد.

طبق آخرین مصوبه نرخ تاکسی های فرودگاه امام به صورت زیر می باشد:

 • نرخ کرایه تاکسی سمند:۷۰ هزار تومان می باشد.
 • نرخ کرایه تاکسی تویوتا کمری و فولکس کدی: ۷۵ هزار تومان می باشد.
 • نرخ کرایه تاکسی ون: ۸۰ هزار تومان می باشد.
 • نرخ کرایه تاکسی RAV4: ۷۵ هزار تومان می باشد.